Hall of Fame

Tapiola Golf - Hall of Fame

Ladies

2019 Jasmine Piltz
2018 Jasmine Piltz
2017 Jasmine Piltz
2016 Heidi Halonen
2015 Eeppo Haukka
2014 Eeppo Haukka
2013 Eeppo Haukka
2012 Eeppo Haukka

Senior Ladies

2020 Eeppo Haukka
2018 Marjatta Hirvelä
2017 Hannele Moisala
2016 Eeppo Haukka

Gents

2020 Keijo Jaakola
2019 Matias Sipponen
2018 Keijo Jaakola
2017 Roope Kalajo
2016 Aku Rumpunen
2015 Robin Herlin
2014 Jarmo Jaakola
2013 Jarmo Jaakola
2012 Keijo Jaakola

Senior 50

2020 Jukka Sormunen
2019 Jari Sokka
2018 Risto Rajala
2017 Jari Sokka
2016 Kaj Mäntylä
2015 Matti Haukka
2014 Matti Haukka
2013 Jori Kanerva
2012 Jori Kanerva

Senior 60

2020 Kaj Mäntylä
2019 Kaj Mäntylä
2018 Ari Ahti
2017 Jorma Alanko
2016 Jorma Alanko

Veterans

2020 Jorma Alanko
2019 Arto Moisala

Junior Boys

2020 Hugo Hakala
2017 Juhana Joukio

Hole in onePäivämääräVäylä
Matti Puputti16.10.202013
Taavi Rissanen2.10.202013
Jouni Alanen21.9.20204
Tomi Kaikkonen18.7.20202
Tuomas Kilkka1.6.20202
Mika Viippola8.5.20202
Jan Engman5.5.20202
Keijo Jaakola8.4.20202
Karri Oura2.4.20202
Timo Hiltunen19.9.20194
Martin Willför8.9.20194
Hanna Merranto6.9.201913
Marjatta Hirvelä6.8.20194
Jussi Paalanen18.7.20192
Juho Kotilainen10.7.20192
Jorma Koponen4.7.20192
Jenna Saario1.7.20192
Teila Tanner-Heikkilä18.6.20192
Elina Westerlund9.6.20192
Kimmo Ruismäki6.6.201913
Kaisa Hirvensalo2.6.201913
Petri Kansi16.5.20192
Pasi Vanninen14.5.201913
Kaj Mäntylä29.4.20194
Eeppo Haukka27.4.20194
Jani Sedergren19.4.20192
Timo Tiainen11.11.20182
Jorma Alanko23.9.201813
Risto Tattari29.8.20184
Pirjo Kokko18.8.20182
Marjatta Hirvelä30.7.201813
Raija Luukkonen10.7.201813
Janne Kesti-Helia27.6.201813
Taru Form26.6.201813
Ulla Björklund12.6.20184
Karoliina Junnila10.6.20182
Heidi Lehtinen27.5.201813
Riku Koikkalainen5.5.20182
Hole in onePäivämääräVäylä
Miika Kujansivu20.10.20172
Tommi Vaisalo1.8.201713
Pia Vallenius28.6.20172
Christer Nordlund28.5.201713
Katja Kumpulainen21.9.20162
Hannu Kainulainen6.9.20162
Henri Palomäki1.9.20162
Sirkka Suopohja30.8.201613
Maarit Lehtinen17.8.20162
Herkko Miettinen23.7.20162
Ville Aavikko6.7.201613
Hanna Merranto7.6.201613
Antti Pernaa15.10.20152
Jouni Mulari13.9.20152
Ossi Malinen9.8.201513
Mika Joukio4.8.201513
Sirkka Suopohja2.8.20154
Alec Von Weissengerg7.6.20152
Johan Sandell201513
Christer Strömberg25.10.201413
Pekka Loikkanen11.10.20142
Ilkka Marttila22.9.20144
Tuuli Auvinen21.7.20146
Sami Hirvonen18.6.20144
Jari Saharinen24.5.201413
Janne Raitisto21.5.20144
Jani Turunen20.5.20146
Mikko Kontturi3.5.20144
Lasse Valkonen27.4.201413
Päivi Mäntylä25.4.20146
Pia Kontti31.8.20134
Tom Jaatinen17.7.201313

President

2020 Eeppo Haukka
2019 Eeppo Haukka
2018 Eeppo Haukka
2017 Peter Mattson
2016 Peter Mattson
2015 Peter Mattson
2014 Peter Mattson
2013 Peter Mattson
2012 Peter Mattson

Captain

2020 Jouni Mulari
2019 Olli-Pekka Lintula
2018 Olli-Pekka Lintula
2017 Matti Haukka
2016 Matti Haukka
2015 Matti Haukka
2014 Matti Haukka
2013 Matti Haukka
2012 Matti Haukka

Honour

Pertti Itkonen – Golf CEO of the year 2017
Pertti Itkonen – City of Espoo medal 2017
Peter Mattson – Honorary Member
Mika Piltz – Golf Digest top 100 international teachers

Member of the year

2020 Ari Ahde
2019 Riitta Santasalo
2018 Kaj Mäntylä
2017 Hannu Santasalo
2016 Ulla Björklund
2015 Sirkka Suopohja
2014 Pekka Loikkanen